Tuesday, March 1, 2022

Ήττα Σοκ!!! Εθνικός Λαγυνών vs HOOP: 51-53!

Ήττα Σόκ υπέστει Ο Εθνικός Λαγυνών εχθές το βράδυ μέσα στο Lagina sports arena από την HOOP για την προτελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, χάνοντας την τρίτη θέση του ομίλου και μένοντας εκτός play off.

Στο ξεκίνημα του αγώνα και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά δείχνοντας ότι θέλουν τον αγώνα και οι δύο. Στο  δεκάλεπτο Ο Εθνικός άρχιζε να χτίζει διαφορά ασφαλείας φτάνοντας έως και δέκα πόντους. Κάπως έτσι ξεκίνησε και το τρίτο δεκάλεπτο έως ότου η HOOP γύρισε την άμυνα σε ζώνη και κλείδωσε την άμυνα. Η HOOP γύρισε το ματς και ισοφάρισε το σκορ στο 51-51. Αξίζει να σημειωθεί ότι Ο Εθνικός σημείωσε 6 πόντους σε 12 λεπτά. Την τελευταία προσπάθεια την πήρε η HOOP έχοντας δέκα δευτερόλεπτα και πέτυχε το καλάθι στο τελευταίο δευτερόλεπτο παίρνοντας την νίκη.

Για την τελευταία αγωνιστική Ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει σέ εκτός έδρας αγώνα τις ακαδημίες πρωταθλητών.