Saturday, November 2, 2019

Άνετη νίκη με 72-45!!!

Σε μία άνετη Νίκη προχώρησε ο Εθνικός Λαγυνών με 72-45 απέναντι στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη για την 5η αγωνιστική της Β εκασθ μέσα στο Εθνικός λαγυνών Sports Arena.
Ο Εθνικός ήταν Κυρίαρχος σε όλο το ματς έχοντας μία διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, αυξάνοντας την στο δεύτερο και στο τρίτο δεκάλεπτο.Η διαφορά θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη αλλά ο Εθνικός Λαγυνών επέλεξε να κάνει rotation για να ξεκουράσει τους παίκτες του.
Ο Εθνικός λαγυνών φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας για τις πρώτες πέντε αγωνιστικές μαζί με τη Δόξα Δρυμού.
Για την επόμενη αγωνιστική ο Εθνικός Λαγυνών θα επισκεφτεί το Θερμαϊκό έχοντας την καλύτερη Ψυχολογία και αυτοπεποίθηση μη Γνωρίζοντας τι σημαίνει ήττα από το 2018!!!
Ο Εθνικός εύχεται περαστικά στον Καλούτσικο του Φρυγανιώτη που τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα.