Saturday, February 15, 2020

Εκ. Φρυγανιώτη - Εθνικός Λαγυνών: 74-78!!!

Σε μία πολύ δυνατή Νίκη προχώρησε ο Εθνικός Λαγυνών απέναντι στα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, όπου κέρδισε με 74-78 για την 18η αγωνιστική της Β εκασθ.
 Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι μαζί σε όλο το ματς κλείνοντας το ημίχρονο με 34-35. Στη συνέχεια πήρε ένα προβάδισμα ο φρυγανιώτης με τέσσερις πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο και πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα το ματς ήταν ισόπαλο, αλλά η εμπειρία των παικτών του Εθνικού Λαγυνών χάρισε τη νίκη στην ομάδα ναι 74-78! Ο Εθνικός μας συνεχίζει το αήττητο με 18 στα 18 έχοντας 36 βαθμούς.
Η νίκη είναι  αφιερώνεται στον Βαγγέλη Βίγλα, ο οποίος θα μπει από βδομάδα στο χειρουργείο.
 Καλή επιτυχία Βαγγέλη η ομάδα είναι δίπλα σου!
Για την επόμενη αγωνιστική Εθνικός Λαγυνών θα παίξει μέσα στο Εθνικός Λαγυνών Sports Arena με το Θερμαϊκό.