Saturday, February 8, 2020

Εθνικός Λαγυνών - Αστέρας Κουκλουτζά : 81-43

Σε μεγαλειώδη Νίκη προχώρησε ο Εθνικός Λαγυνών το βράδυ της Παρασκευής νικώντας τον Αστέρα Κουκλουτζά με 81-43, για την 17η αγωνιστική της Β εκασθ.
 Σε διαγωνισμό τριπόντων μετέτρεψε ο Εθνικός το ματς σκοράροντας 19 τρίποντα μην αφήνοντας τον Αστέρα Κουκλουτζά να αντιδράσει.
 Από το πρώτο δεκάλεπτο Εθνικός ήταν καταιγιστικός όπως σε όλο τον αγώνα διαμορφώνοντας μία διαφορά στο τέλος 38 πόντων!
 Το αήττητο παραμένει για τον Εθνικό έχοντας 34 βαθμούς σε 17 αγωνιστικές.
 Για την επόμενη αγωνιστική ο Εθνικός Λαγυνών θα παίξει με τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη όπου και εκεί , θα κάνει το καθήκον του.
 Ενα μεγάλο ευχαριστώ τον κόσμο που έδωσε βροντερό παρών και έπαιξε καταλυτικό ρόλο στη νίκη της ομάδας.
 Η Νίκη αφιερώνεται από όλη την ομάδα, τον προπονητή και τη διοίκηση στο Δημήτρη Γουνιωτη που αποχώρησε στο 7ο λεπτό με διάστρεμμα.